12.07.2017

Djelatnici Žrnovnice prošetali kroz povijest našeg Grada

Djelatnici Žrnovnice prošetali kroz povijest našeg Grada
Okolotorno, turistička manifestacija, koja se u našem Gradu, svake srijede, održava već treću godinu, kroz uređene i osvjetljenje uličice Starog Grada prezentira posjetiteljima autohtona jela našeg kraja, vina Vinodolske doline, te uz naše klape i glazbenike nudi tradicionalne suvenire domaćih zanatlija, umjetnika i obrtnika..
Okolotorno je pun pogodak za upoznavanje naše kulturne baštine, ljepotu naših starih običaja i još ljepših mladih djevojaka koje Starim Gradom paradiraju u narodnim nošnjama.
Mesopustarsko društvo, KUD Ilija Dorčić i mnoge naše Udruge, svake srijede, svojim učestvovanjem, doprinose ovoj prekrasnoj manifestaciji, a ove srijede u tome su im pomogli i djelatnici našeg Društva oživljavanjem likova iz prošlosti, starih Frankopana, Bana Ivana Mažuranića, književnice Ivane Mažuranić i drugih.
Zbog naše Snježane Rubčić, Marine Šamanić, Kristine Švaglić, Danijela Mađarevića, Maria Pavelića i Davora Butkovića Grgelca, sinoć je Okolotorno bio još ljepši.